ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Особисті селянські господарства впродовж довгого часу потерпають від низької ціни на молоко, яку їм пропонують закупівельники. Шукаючи вихід із замкнутого кола, Баранівська міська рада у проектну заявку, подану на конкурсний відбір в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання», включила створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Мілка-2018» та будівництво сироварні в с. Рогачів. Проектна заявка Баранівської громади перемогла і вже створено кооператив та виготовляється документація на земельну ділянку, де будуватиметься сироварня.

На даному етапі командою проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» проводиться активна робота щодо вступу в СОК «Мілка-2018» власників корів, які проживають на території Рогачівського старостинського округу та написанню бізнес-плану цього кооперативу.

16 липня у Рогачівський Будинок культури, де відбувся семінар на тему: «Успішні приклади діяльності кооперативів в Україні», завітали представники Брусилівського маслозаводу. Фінансовий директор цього підприємства пан Віталій розповів про підприємство, про те, що було зроблено для економічного зростання, про співпрацю з голландцями та про продукцію, яку виготовляє підприємство. А директор Брусилівського маслозаводу Микола Вознюк, спілкуючись з жителями старостату, зокрема, зазначив: «Я людина-практик і вірю лише тим, хто прагне щось зробити. Поспілкувавшись з головою вашої громади Анатолієм Душком я переконався, що його плани унікальні. До цього я не бачив подібних керівників ОТГ. Тому я сьогодні тут. Вас прийшло мало, бо існує в людей зневіра, але на днях почне працювати робоча група і ми прорахуємо необхідну кількість молока, логістику, ціну. Вам лише потрібно буде якісно видоїти своїх корів та охолодити молоко. Ми не хочемо мати справу з посередниками, бо це зменшує доходи селян, які працюють на рідній землі. Ми хочемо вам допомогти.»

Жителів сіл зацікавила пропозиція гостей з Брусилова. Залишилися вони задоволеними й відповідями на свої запитання та поласувати сирами власного виробництва, які привезли з собою гості для дегустації.

До 30-ти присутніх у залі людей звернулась і Оксана Загорська, керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» , який реалізується Баранівською міською радою у партнерстві з Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу. На прикладі діяльності молочних кооперативів України вона показала можливості СОК-ів, які можна використати у власних інтересах, створивши на місці повний цикл – від виробництва молока і до виготовлення продукції з нього. А це нові робочі й гроші для розвитку села. Оксана Сергіївна повідомила, що на сьогодні є 14 членів кооперативу «Мілка-2018», є фермерське господарство, яке буде співпрацювати з кооперативом,є людина, яка усім серцем хоче змінити якість життя на селі і готова стати керівником кооперативу, є підприємство-потенційний закупівельник молока, а все це - гарний початок важливої справи. «Далі на нас чекає розробка бізнес-плану, але спочатку потрібно зібрати інформацію, зорганізуватися в єдиний колектив і налагодити співпрацю з усіма учасниками процесу»,- зазначила керівник проекту.

Оксана Загорська детально розповіла також і про порядок та можливості розвитку кооперативу в Рогачівськоиу старостаті та запропонувала провести загальні збори членів СОК «Мілка-2018», на яких обговорити всі важливі організаційні питання та потреби в молоковозі і у відповідному обладнанні для старту роботи СОК.

Міський голова Анатолій Душко у своєму виступі окреслив стан справ у громаді стосовно закупівлі молока та озвучив ризики, які можуть спіткати селян. Керівник громади запевнив людей, що після передачі земель поза межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ перш за все у кожному селі буде відведено ділянки під випаси.

Зваживши усі за і проти більшість присутніх на зібранні жителів Рогачівського старостату вирішили вступити у кооператив і взяли з собою бланки заяв, щоб роздати знайомим та розповісти про можливості, які відкриваються перед ними. Тож наберімося терпіння і з часом, доклавши певних зусиль, матимемо вихід із замкнутого кола і шанс розвивати села.

 • mDSC_1549
 • mDSC_1550
 • mDSC_1551
 • mDSC_1552
 • mDSC_1553
 • mDSC_1554
 • mDSC_1558
 • mDSC_1559
 • mDSC_1566
 • mDSC_1568
 • mDSC_1575
 • mDSC_1579
 • mDSC_1587
 • mDSC_1594
 • mDSC_1597
 • mDSC_1600
 • mDSC_1606
 • mDSC_1614

     

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com