ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Сьогодні головною нашою проблемою є недостатність освітньої субвенції. Без внесення змін до державного бюджету, без державних коштів ми з цієї ситуації не вийдемо. В Житомирській області  заборгованість по освіті більша 100 млн. грн., а по медицині більша 120 млн. грн. Що ж стосується нашої громади, то заходи, які проводились раніше в лікарні дали результат: ми фактично не маємо заборгованості по вторинній медицині й, уклавши угоду з Національною службою здоров’я, ми вийшли на інший рівень фінансування у первинній ланці і матимемо достатньо коштів на медицину.

Я практично у відпустки не ходжу, за моря не їжджу і мені дуже дивно, що в той час коли не виконується державний бюджет, коли, ще раз наголошую – більше 220 млн. грн. недостатність коштів по Житомирській області на освіту й медицину у нас Президент – у відпустці, Прем’єр-міністр - у відпустці, віце-прем’єр – у відпустці, губернатори, голови обласних рад - у відпустках. І фактично громади залишились наодинці зі своїми проблемами. Для нас сьогодні єдиною «паличкою-виручалочкою» є Асоціація міст України і я, як член правління, пишаюсь, що маю можливість через Асоціацію доносити свої питання до влади.

Наразі АМУ веде перемовини з Міністерством фінансів, Міністерством освіти і науки про те, щоб наблизити кошти з грудня і листопада та не допустити заборгованості по виплаті заробітної плати. Ми, до речі, вже маємо заборговані відпускні. Я вважаю, що до першого вересня держава повинна виконати свої зобов’язання перед освітянами.

З першого дня існування громади ми не ставили за мету розширяти штати, а навпаки діяли дуже помірковано. Структурні підрозділи не реєструвались окремими юридичними особами, щоб не приймати на роботу бухгалтерів. Навіть затверджений штатний розпис має ряд вакансій.

Нині ми надзвичайно багато працюємо над збільшенням доходів у громаді. Нещодавно передано в оренду земельну ділянку розміром 24га під будівництво сонячної електростанції. Нам вдалось шляхом перемовин досягти того, що орендар вже заплатив нам 1млн.080тис.грн. за один рік оренди наперед. Частина цих коштів була передана в освіту і ними погасили заборгованість по продуктах харчування, по виконаних роботах у садочках і школах, заплатили за фарбу та ін. Ми діємо дуже зважено, враховуючи ситуацію, що склалася.

Ключовим для нас сьогодні є створення нової філософії взаємин влади і бізнесу. Дуже хочу, щоб усі громадяни зрозуміли: основною проблемою, яка призводить до бідності як державного, так і місцевих бюджетів є відсутність механізмів контролю суб’єктів господарської діяльності. Я не можу сказати, що стовідсотково у нас працює земля, особливо та, що за межами населених пунктів, угоди оренди якої заключали не ми. Бізнес має зрозуміти свою соціальну відповідальність. Так, до прикладу, усі сільгосппідприємства, які орендують земельні паї громадян, вже другий рік поспіль підписують соціальні угоди, згідно яких 50 грн. з кожного гектара йде на розвиток населеного пункту, де знаходиться орендована земля.

5% від продажу лікеро-горілчаних і тютюнових виробів, нафтопродуктів  надходить до місцевих бюджетів – це так званий акцизний податок. На наступному тижні ми плануємо зібрати нараду за участю суб’єктів, які працюють з акцизними товарами і будемо серйозно з ними говорити. Ось зараз переді мною лежить таблиця і я чітко бачу що в приблизно однакових за товарообігом і розміщенням магазинах сплачені податки дуже відрізняються. В одному - 5тис.грн., а в іншому – 50тис. грн. Це означає, що деяким людям «не болять руки підставляти ліву горілку». Це питання має врегулювати держава, налагодивши електронний обіг тютюнових й лікеро-горілчаних виробів. Саме тут нам можуть допомогти й мешканці громади. Шановні громадяни! Купуючи горілку, цигарки, нафтопродукти ви маєте обов’язково отримати чек. Лише тоді 5% сплачених вами грошей гарантовано піде у місцевий бюджет. Самим головним контролером у державі може стати український громадянин.

Величезною проблемою є порушення законодавства з праці. Це не оформлені люди, відсутність сплати податку з фізичних осіб, незареєстровані угоди оренди паїв тощо. Ви знаєте - у нас працює інспектор з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Баранівської міської ради. Цими днями до нас приїхали представники Міністерства соціальної політики, Державної служби України з питань праці, Управління Держпраці в Житомирській області. З їх подачі здійснюється перевірка суб’єктів господарської діяльності. І зі слів першого заступника Міністра соціальної політики України Ольги Крентовської  і з мого розуміння не ставиться ні державою ні органами місцевого самоврядування завдання штрафувати на величезні суми порушників законодавства про працю. Наше завдання – це гармонізація роботи з бізнесом і чітке розуміння того, що кожна людина має бути офіційно прийнятою на роботу. Але дуже часто й самі працівники не хочуть офіційного працевлаштування, бо вони отримують субсидію, або ж стоять на обліку в службі зайнятості. Має бути кругова порука в інтересах місцевої громади, її бюджету. Гроші потрібно заробляти на місці.

Тому 9 серпня 2018 року директору департаменту Мінсоцполітики я вручив звернення на ім’я першого заступника Міністра соціальної політики з тим, щоб негайно прийняти закон, який дозволить по-іншому реалізовувати повноваження інспекторам з праці й надасть їм більше можливостей для перевірок. Якщо діяти по законах сьогоднішніх та попередити про перевірку за десять днів, то, безумовно, з цеха виведуть людей, закриють ворота.  А коли інспектор прийде, то порушень вже не знайде. Тому я вважаю, що в Україні вже загралися з мораторіями на перевірки, ми загралися з тим, що у нас є контролюючі органи, які отримують заробітну плату, а ніхто нічого не робить в інтересах держави й людини.

Не так давно громадою прийшов буревій. Чесно кажучи, ми дуже швидко впорались з ліквідацією наслідків стихійного лиха. Але дуже прикро тому, що особисто мені ніхто з обласного керівництва не зателефонував, ніхто не запитав: «Як справи у громаді?» Ми до ночі у перший день розблокували дороги. На третій день ми усією громадою працювали на толоці. Сьогодні залишаються ще зламані дерева на подвір’ях у людей. Ми все це знаємо і допомагаємо. Маєте знати, що за рахунок міської ради людям завезли шифер. На деяких будинках люди лагодили самі дахи, а на інших працювала бригада, яку прислав нам депутат обласної ради Анатолій Олександрович Подік. Ще й досі надходять заяви від постраждалих громадян.

Я хочу сказати, що правоохоронна система просто вже не витримує жодної критики. Я не можу сказати, бо не фахівець… Швидше за все не вистачає кваліфікованих кадрів і знову ж таки: лібералізація законодавства, унеможливлення складання протоколів, відсутність у баранівському відділку поліції ізолятора тимчасового утримання – все це накопичувалось й привело систему до якогось колапсу, коли відсутня незворотність покарання і це дуже прикро усвідомлювати. Незабаром ми проведемо нараду по посиленню позицій правоохоронних органів в захисті прав, свобод, честі і гідності громадян, майна фізичних і юридичних осіб, розкрадання лісу, корисних копалин. Але знову ж таки, звертаючись до людей, хочу всіх просити: якщо в селі Табори кілька  днів тому електровудочкою ловили рибу, а в Фейсбуці можна побачити фотознімки мертвої дрібної риби зверху на воді (велику скоріше за все зібрали), то кожен українець має стати пильним оком влади. Якщо вандали обписали всю Баранівку – стовпи, будівлі, огорожі, в’їзні знаки, асфальт, то це не означає, що ніхто не бачив тих «народних художників». Самою великою допомогою, яка може прийти в будь-якій ситуації органам влади є люди. Потрібно бути пильними, не боятися взяти на себе частину відповідальності за те, що робиться у громаді. Знаєте, у моєї мами в Таборах вкрали помідори. Телефоную мамі – вона плаче…  Раніше ніколи в Таборах з городів не крали. А сьогодні зникає картопля, цибуля, часник, помідори і прикро що ми створили цілий прошарок українського суспільства, який не працював і працювати не хоче, який паразитує на соціальних виплатах, на дитячих грошах і який є соціальною загрозою для спокою і рівноваги людей. Я дуже хотів би, щоб люди взяли участь в обговоренні цієї проблеми. Ми на одних із громадських слухань піднімемо це питання, щоб люди зрозуміли як сьогодні все розбалансовано в державі. Кожен громадянин має знати чи винен міський голова чи інший керівник у тій чи іншій ситуації. Врешті швидше за все сам народ має стати на захист своїх інтересів.

Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com