ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl    У зв’язку з бойовими діями, що ведуться на всій території України, на жаль, кількість смертності значно збільшилася. У громадян виникає велика кількість питань щодо порядку державної реєстрації смерті в умовах воєнного стану.

    Куди звертатися для державної реєстрації смерті? На час дії воєнного стану державна реєстрація смерті проводиться з дотриманням принципу екстериторіальності в день звернення заявника будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану (відділом державної реєстрації актів цивільного стану або виконавчим органом сільської, селищної, міської ради), де відсутні активні бойові дії та відділ не знаходиться у простої.

    Який порядок проведення державної смерті під час дії воєнного стану? Державна реєстрація смерті проводиться за заявою будь-якої особи органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документу про смерть встановленої форми, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою.
    Звертаємо увагу громадян! До документів на підставі яких органи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію смерті відносяться:
-документ про смерть встановленої форми, виданий закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою.
– рішення суду про встановлення факту смерті в певний час або оголошення її померлою.
    У випадку якщо смерть настала на тимчасово-окупованій території або в районі активних бойових дій, де отримати медичне свідоцтво про смерть неможливо, громадянам необхідно звертатися до суду із заявою про встановлення факту смерті.
    Цивільним процесуальним кодексом України встановлено, що у заяві повинно бути зазначено:
•    який факт заявник просить встановити та з якою метою;
•    причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
•    докази, що підтверджують факт;
•    докази, що підтверджують викладені заявником обставини (наприклад, письмові свідчення очевидців, фототаблицю з місця поховання, медичні документи про смерть тощо).
    Справи про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.
    Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
    В даному випадку рішення суду буде підставою для реєстрації факту cмерті особи.
    Після отримання ухваленого рішення особа може самостійно звернутись до органів державної реєстрації актів цивільного стану, який повинен на його підставі провести державну реєстрацію смерті особи та видати свідоцтво про смерть.

    Разом з тим повідомляємо, що звільняються від сплати судового збору при зверненні до суду, заявники у справах за заявами про встановлення факту смерті, поданих у зв’язку із воєнним станом, надзвичайним станом, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, відповідно до пункту 21 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір”.
    Справи про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.
    У разі виникнення додаткових питань, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Адреса Баранівського бюро правової допомоги: м. Баранівка, вул. Першотравенська, 17, тел.: (04144) 7-84-60.

 Баранівське бюро правової допомоги


Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com