ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Питання медицини в Баранівській громаді є основним на сьогоднішній день. Ми постійно інформуємо виборців про стан справ в цій галузі (останній допис на офіційній сторінці Баранівської міської ради у мережі Фейсбук та на офіційному сайті ради від 28.01.2022 року).

Незважаючи на боротьбу з російською агресією та пандемією COVID-19 Україна продовжує розвиватися і активно впроваджує реформи, серед яких і медична. Органи місцевого самоврядування згідно з повноваженнями, визначеними законом, є учасниками цих реформ на відповідних територіях. Цілком поділяємо думку, що основне завдання очільників громад та депутатського корпусу – забезпечити право населення на отримання якісних послуг, медичні серед яких займають перше місце. В умовах обмеженого фінансування, зменшення надходжень до бюджету та при наявності реальної конкуренції в медичних закладах нашої громади зробити це не легко, але можливо.

Перше, що є важливим на сьогодні - всі медичні працівники Баранівської громади отримали збільшену заробітну плату за січень 2022 року у розмірах, встановлених за ініціативи Президента України.

Друге. Виходячи із рекомендацій МОЗ України на сьогодні ми бачимо наявний дефіцит коштів НЗСУ у закладах первинної і вторинної ланки медицини. Основною причиною є невідповідність середньої забезпеченості кількості медичних працівників до наявного адміністративно-господарського персоналу ( медичних працівників вдвоє менше ніж всіх інших працівників). В умовах фінансування за програмами медичних гарантій, де кошти спрямовуються лише на оплату праці медичних працівників та медикаменти, питання спроможності таких закладів стоїть особливо гостро.

Не зайвим буде нагадати жителям громади, що реорганізація медичних закладів та надання їм статусу некомерційних підприємств відбулося ще у 2018 році.  Наразі вся спільнота органів самоврядування України висловлює справедливі  зауваження, що при піднятті заробітних плат медичним працівникам з 1 січня 2022 року тих коштів, які надає держава через НСЗУ, реально не вистачатиме. Підтримують цю тезу Асоціація міст України, Асоціація ОТГ та ряд інших лоббістів місцевого самоврядування. Тож за рішенням МОЗ України всім закладам, які мають недостатність, буде виділене додаткове фінансування. В свою чергу НСЗУ спільно з Держаудитслужбою України проведуть аудиторські перевірки на спроможність закладів та нададуть їх засновникам відповідні висновки та рекомендації. Запевняємо жителів громади, що обговорення цих висновків відбудеться публічно та прозоро через наглядові ради медичних закладів, засідання постійних комісії та на пленарних засіданнях ради. Бо це питання – не лише в полі зору та відповідальності міського голови чи директорів КНП «Баранівська ЦРЛ» та КНП «Центр ПМСД Баранівської міської ради». Воно болить всім і турбує кожного.

Медична реформа є дуже складною, але надзвичайно важливою в нашій країні. Звичайно, що її переваги найшвидше відчують та оцінять жителі великих міст (спрацює закон агломерацій). Жителям маленьких містечок, на жаль, поки цього не отримати.  Читаючи коментарі в мережі Фейсбук, хочемо закликати дописувачів не перекручувати факти і данні. За принципом діючої медичної реформи, держава не бачить ФАПів у системі охорони здоров’я та не передбачає їх фінансування за рахунок коштів НЗСУ. Натомість, як альтернатива, в сільській місцевості можуть бути створені віддалені робочі місця сімейних лікарів. Цей варіант ми розглядаємо вже зараз і виходячи з цього запевняємо: оптимізація – не завжди скорочення чи звільнення. Це найбільш раціональний метод вирішення питання, щоб в результаті жителі найвіддаленішого населеного пункту змогли отримати медичну допомогу. Це пріоритет для мене, як міського голови. На виконання мого доручення на черговій сесії міської ради будуть внесені зміни до міського бюджету та виділено додаткові кошти на утримання медичної галузі громади. До слова, на ці цілі в бюджеті міської громади на 2022 рік ще з початку бюджетного року заплановано виділення більше мільйона гривень. Та ми розуміємо, що цього мало.

І повернемося в недалеке минуле. До об’єднання громад та утворення Дубрівської, Довбиської та Баранівської ОТГ первинна та медична галузь знаходилася у спільній власності сіл, селищ, міста Баранівського району і утримувалася за рахунок медичної субвенції та коштів районного бюджету. З утворенням громад саме Баранівська громада у 2017 році виступила ініціатором передачі в комунальну власність міста цих двох закладів, бо вони знаходяться на території міста. І саме тоді, був закладений перший камінь в «самостійний фундамент» медичної галузі Баранівської ОТГ. Сусідні громади в умовах самостійності почали раціонально відноситися до співфінансування вторинної ланки медицини, а первинні заклади створилися в кожній з громад окремо. Наступним етапом на законодавчому рівні було визначено статус медичних закладів як підприємство, що за своєю природою зобов’язувало їх ефективно використовувати бюджетні кошти, не тільки за «принципом споживання», а й працюючи в умовах реальної економії. Стосовно кадрових змін, то з 2017 року до 2020 року в КНП «Центр ПМСД Баранівської міської ради» змінилося два керівники, а станом на проведення першої сесії Баранівської міської ради 8 скликання у листопаді 2020 року керівник цього закладу перебував у статусі виконуючого обов’язки.

Всі ці факти говорять про те, що всі управлінські рішення в будь-якій галузі є нелегкою ношею для керівників будь-якого рівня та каденції.  Мною та моїми заступниками проведено ряд зустрічей із представниками медичної спільноти Житомирської області, Новоград-Волинського району. Ми щоденно зустрічаємося із керівництвом медичних закладів нашої громади, відповідно маємо актуальну та реальну інформацію. Також не забуваємо про здоров’я населення та профілактику захворювань. Вчорашні профілактичні огляди фахівцями КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» показали свою необхідність і ми вже маємо домовленість про наступний аналогічний захід, про дату проведення якого ми повідомимо.

Бережіть себе і своїх близьких!

З повагою Баранівський міський голова Олександр Мігей

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com