ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Баранівська громада продовжує працювати у напрямку підвищення енергоефективності. І це стосується не лише об’єктів бюджетної сфери, а й проведення відповідної роботи з населенням, яке є найбільшим споживачем енергоресурсів.

Нещодавно Баранівська ОТГ перемогла у грантовому конкурсі проєкту «Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)», організованого ГО «Екоклуб» за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії в Україні.

У його рамках створимо центр енергоефективності на базі Баранівського міжшкільного ресурсного центру (МРЦ), метою діяльності якого є надання сучасних освітніх послуг для освоєння професійних навичок. Об’єктом впровадження проєкту МРЦ вибрано не випадково, адже головний принцип закладу – «відкриті для всіх»: його відвідують не лише діти, які навчаються в освітніх закладах громади, а й можуть скористатися послугами будь-хто з дорослих жителів ОТГ.

У ході реалізації проекту за кошти гранту буде здійснено:

- придбання та встановлення сонячної електростанції на даху приміщення МРЦ, яка покриватиме потреби підприємства в електроенергії для виготовлення власної продукції та проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів;
- створення навчального класу, де як діти, так і дорослі жителі громади, можуть побачити переваги відновлюваних джерел енергії та отримати необхідні знання для підвищення енергоефективності своїх помешкань.

Таким чином, МРЦ стане у громаді центром популяризації «зеленої» енергії та просвітництва у впровадженні заходів з енергоефективності.

Слід нагадати, що в рамках іншого грантового проекту - «Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності у громадських будівлях» (організованого GIZ та МГО «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам») виготовлена ПКД «Капітальний ремонт щодо покращення енергозбереження будівлі КП «Баранівський міжшкільний ресурсний центр»,  а тому у цьому році заплановано провести капремонт покрівлі приміщення, що одночасно буде внеском з боку міської ради у реалізацію проєкту зі створення центру енергоефективності.

12 червня відбулося засідання робочої групи з реалізації проєкту «Створення центру енергоефективності на базі Баранівського міжшкільного ресурсного центру», під час якого обговорено основні компоненти проєкту, графік його реалізації та завдання, які визначено для кожного з членів групи.

Виступаючи на засіданні, міський голова Анатолій Душко наголосив на важливості реалізації проєкту для населення, адже ощадливе використання енергоресурсів та ефективне впровадження заходів з енергозбереження в житловому секторі дозволить кожній родині заощадити сімейний бюджет, а громада внесе всій посильний внесок у загальну справу збереження клімату. Також закликав присутніх до злагодженої та ефективної роботи щодо своєчасного і якісної реалізації проєкту.

@Royal Norwegian Embassy in Kyiv
@Екоклуб

  • mDSC_0965
  • mDSC_0967
  • mDSC_0968
  • mDSC_0969
  • mDSC_0971
  • mDSC_0973
  • mDSC_0975

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com