ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Про роботу структурних підрозділів, закладів, установ Баранівської міської ради

          Пріоритетний напрям діяльності нашого закладу освіти — всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей та компетентностей, необхідних для її успішної самореалізації, виховання відповідального громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору. Ми прагнемо до  створення системи освітнього процесу, яка грунтується на гармонії відносин між учителем, учнем та його батьками, забезпечує збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу жителів території обслуговування, підвищення їхнього освітнього рівня.
У 2019-2020 н.р. у школі здобуває повну загальну середню освіту 141 учень  із сіл Кашперівка,  Гриньки,  Озерянка та  Жарі. Організовано щоденний підвіз шкільним автобусом  53 учнів (Жарі – 19, Гриньки – 24, Озерянка – 5, Табори – 5) та 11 вчителів.
  У нашому закладі працюють 27 педагогів, із них 9 мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 – І категорію, 4 – ІІ категорію, 3 - спеціалісти, трьом присвоєно педагогічне звання «старший вчитель».  Створені необхідні умови для підвищення теоретичного і професійного рівня педагогів.  Працюють методичні об'єднання вчителів початкових класів, вчителів-предметників суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного  напрямку, класних керівників, психолого-педагогічний семінар, школа молодого вчителя. Учителі своєчасно проходять атестацію, курси підвищення кваліфікації. Педагогічний колектив школи завжди прагне до поліпшення якості освітнього процесу, підвищення фахової майстерності кожного працівника, удосконалення роботи з батьками. Ми щиро ділимося своїми здобутками з колегами з інших закладів загальної середньої освіти нашої громади: у цьому навчальному році на базі школи проведені міські семінари заступників з виховної роботи, психологів і соціальних педагогів,  вчителів історії та правознавства.
       За результатами  участі учнів школи у районних конкурсах та олімпіадах наші вихованці вибороли  ІІІ місце у олімпіаді з екології, ІІІ місце з математики, ІІІ місце у конкурсі  ім. П. Яцика.
    У період карантину всі учні охоплені дистанційною формою навчання (індивідуальні консультації, групи у соціальних мережах, електронне листування, сайт «карантин», консультації в телефонному режимі).
На виконання Концепції нової української школи за сприяння відділу освіти Баранівської міської ради придбано нове комп'ютерне обладнання, комплекти дидактичних матеріалів, ігрові набори, меблі для учнів 1 класу. Ми постійно працюємо над упровадженням в освітній процес принципів і методик Нової української школи. Навчання відбувається за новим Державним стандартом початкової освіти. Вчителі початкової школи впроваджують форми і методи роботи,  які є актуальними в роботі з першокласниками («ранкове коло», навчання через гру,  інтерактивні форми, уроки-екскурсії, спостереження, дослідження і т.д). Актуальні питання реалізації принципів Нової української школи, впровадження нового законодавства України про освіту були обговорені під час  методичних заходів, де  аналізувалися досвід вчителів та стан упровадження інноваційних технологій для розвитку пізнавальної активності учнів при вивченні навчальних предметів.
         Педагогічний колектив нашого закладу приділяє належну увагу виховній роботі. Так, учні  школи долучились до збору продуктів для військових в ООС, за що отримали від волонтерів подарунки, взяли участь у  всесвітньому флешмобі, приуроченому Міжнародному Дню Миру, у Всеукраїнській громадській акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти», а також побували на екскурсії в пожежно-рятувальній частині м. Баранівка. Ми долучилися до челенджу «Життя школи в стилі Еко», наш відеоролик набрав більше 2 тисяч переглядів у мережі Facebook.  Також  проведено ряд заходів на відзначення Дня козацтва, тижня природничо-математичних наук, до Дня української писемності та мови, Дня пам’яті жертв голодомору,  Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України, свята 8 березня, інсценізовано виставу «Андріївські вечорниці», до дня Святого Миколая облаштовано спеціальну резиденцію. З метою забезпечення вільного, творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, оволодіння додатковими знаннями, вміннями та навичками організації дозвілля вихованців у  школі функціонують краєзнавчий, шаховий гуртки та гурток художньої самодіяльності. Гуртківці є активними учасниками шкільних свят,  заходів на рівні села, старостинського округу й громади, творчих конкурсів.
Протягом навчального року  двічі скликалися загальношкільні батьківські збори із залученням служби у справах дітей, поліції, в.о. старости, сімейного лікаря. Батьки завжди долучаються до всіх заходів, які організовуються в закладі.
         Із 1982 року  у школі працює «Музей історії села», який має звання «зразковий» та включений до туристичного маршруту Баранівської ОТГ. Головним завданням нашої музейної педагогіки є розвиток творчих інтересів  вихованців закладу до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної роботи, формування у підростаючого покоління  розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного, майбутнього, вивчення пам’яток історії рідного краю, орієнтація молоді на збереження і охорону історико-культурних цінностей. Учні школи із задоволенням беруть участь у пошуковій роботі задля поповнення експозиції: збирають нові експонати, історичні свідчення. У музеї зібрані різноманітні  пам’ятки матеріальної та духовної культури, експонати, що подаровані  жителями села,  речі кам’яного віку, знайдені на його околицях. На сьогодні фонд  нараховує близько 600 екземплярів, які згруповані за   розділами, кожен із яких відображає  історичні періоди життя та розвитку села.  Не одне покоління екскурсоводів виховали ми. Наш шкільний музей став своєрідним осередком культури. Тут часто проводяться оглядові й тематичні екскурсії, уроки-зустрічі, уроки мужності. Наші краєзнавці щороку беруть участь в обласному конкурсі екскурсоводів, де неодноразово виборювали призові місця.  
        Належну увагу приділяємо заходам  із формування здорового способу життя. На території школи встановлено спортивний ігровий майданчик, є стадіон та спортивний зал, що дає змогу дітям тренуватися й займатися різними видами спорту, професійно проводяться змагання, естафети, тренування. Наші учні  в цьому навчальному році не залишилися осторонь жодних спортивних змагань з різних видів спорту, що проводилися на території громади,  постійно ставали їх призерами.
    Ми постійно дбаємо про здешевлення харчування дітей.   Навесні традиційно на присадибних ділянках  знову висаджено картоплю та інші овочі. Ділянки обробляються працівниками школи. Приміром, минулого року зібрано  картоплю, якої вистачило на харчування учнів протягом усього навчального року.  
    До новорічних та різдвяних свят за сприяння директора ПП «Баранівка-Агро» Семенця М.І. всі діти отримали новорічні подарунки, також за кошти надані цим підприємством у цьому навчальному році закуплено  дошки для 1-3 класів.
Постійно працюємо над  удосконаленням матеріально-технічної бази школи, облаштуванням прилеглої території, створенням комфортних і безпечних умов для учнів.   За ініціативи технічних працівників школи збудовано дві сучасні гойдалки та хатинку для відпочинку молодших школярів, де діти із задоволенням проводять вільний час.
    Діяльність нашого закладу постійно висвітлюється на сторінці школи у мережі FACEBOOK, розпочав роботу сайт школи.
Кожен навчальний  рік особливий і неповторний,   а підведення його підсумків  спонукає до осмислення досягнень і невдач, проблем і шляхів їх вирішення. Ми й  надалі намагатимемося  зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів,  докладатимемо всіх зусиль, щоб спільно досягати нових успіхів у навчанні та вихованні дітей, в  утвердженні позитивного іміджу школи,  у виконанні нею своєї головної місії:  розвитку наших учнів і підготовки їх до самостійного життя.
       
Людмила Савич, директор Кашперівської ЗОШ І-ІІІ ст.

  • m12
  • m123
  • m22334
  • m54
   

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com